• facebook
  • twitter
Mauris quis eros arcu

Hacamat nedir, Nasıl yapılır, Faydaları nelerdir.

Hacamat 70 hastalığa şifadır. Bunlardan bazıları; Kanser, cüzzam, alaca hastalığı,kısırlık ve daha bir çok hastalık. Kanser olup ameliyat olması gereken bir kişide, hacamattan sonra kanser kütlesinin yok olduğu görülmüştür. Hacamatta kanser'den kısırlığa kadar birçok hastalığa şifa vardır.

Cras porta porta turpis

Sülük Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir

Sülük Tedavisi, damar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, eklem romatizmalarında, epilepsi çeşitlerinde, felç, kısmi felç, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, hemoroid'de, göz tansiyonu (glokom), yüksek tansiyon ve daha nice hastalıklarda kullanılır.

Nullam ac mi id massa consectetur

Akupunktur Tevasi, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Acus (iğne), punktura (batırmak) anlamına gelmektedir. Akupunktur vücudun belli noktalarını özel ince iğneler kullanarak uyarmak suretiyle gerçekleştirilen en eski ve doğal tıp sistemidir. Kullanılan iğneler çok incedir ve uçları diğer iğnelerinki kadar keskin değildir, acı vermezler.

Maecenas venenatis viverra nisi

Homeopati Tedavisi, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Homeopati eski yunancadan gelir ve homeos (benzer) ile pathos (acı çekmek) anlamına gelir. Yaklaşık 200 yıldan beri Avrupa, Amerika ve Hindistan'da yaygın olarak uygulanan bu Doğal Tıp (Alternatif Tıp) insanı bir bütün olarak ele alır ve asil olarak semptomlardan ziyade insanı tedavi etmeyi amaçlar.

Cras porta porta turpis

Refleksoloji Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Kökeni eski Mısır'a kadar uzanan Refleksoloji masaj tekniği bugün destekleyici yada tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında yer almaktadır. Refleksoloji ayaklarda bulunan özel refleks noktalarının, vücudun diğer organlar ve salgı bezleri ile bağlantılı olması temeline dayanan bir bilimdir.

Akupunktur Tedavisi Nasıl Yapılır

Akupunktur Tedavisi Nasıl Yapılır

kcbImage01

AKUPUNKTUR'DA asıl olan yaşam gücü (chi) nin aktığı varsayılan kanallar üzerindeki AKUPUNKTUR noktalarının uyarılmasıdır Bu uyarılar başta iğnelerle (altın, gümüş, çelik gibi metallerden yapılmış) olmak üzere, lazer ışınları göndermekte, yapılan iğnelere elektrik akımları (elektrostimülasyon) vermekle, noktaları ısıtmakla, (moxibisyon) gerçekleştirilir. Vücutta 1000' e yakın nokta vardır ve her birinin fonksiyonu ayrıdır.

      Bir de kulakta hastalık hallerinde ortaya çıkan noktalar vardır (korrespondant). Muayenede hasta için uygun noktalar tesbit edilir. Bir tedavi programı çıkar ortaya ve hastaya özel noktalar seçilen teknikle uyarılır.

 

 

 

Üç önemli mekanizma vardır ;

Vücut kimyasallarını harekete geçirir özellikle doğal ağrı kesicileri.

Sinirleri etkiler ve yararlı refleks cevapların doğmasına neden olur.

Vücudun doğal elektro-manyetik alanlarına etki eder.

Ağrıyı gidermesinin nedeni vücuttaki doğal opiatların artmasını sağlamasıdır. Ancak astım, irritabl kolon ve kalp hastalıklarına da etkileri olduğu görülmüştür. Buna göre görülüyor ki opiatlar sadece merkezi sinir sisteminde ağrı kesici olarak etkili değil, aynı zamanda periferik sinirlerde akciğer vasküler yatağında, bağırsakta, beyaz kan hücrelerinde de etkilidir. AKUPUNKTUR sadece opiatları değil diğer vücut kimyasallarının da salınımını stimüle eder (bu salınımlar negatif geribesleme mekanizması ile çalışır). Noradrenalen, seratonin, nerotransmitter maddeler, hipofizer - hipotalamik hormonlar, tiroid, sürrenaller, gonadal hormon sentezlerini düzenler. AKUPUNKTURun etkisi kesinlikle plasebo değildir. Vücudu destekler. Bu yüzden vücut kendi kendini onarır. Dışarıdan yapay bir kimyasal verilmediğinden yan etkisi yoktur. Aksine temel amacı vücut dengesinin (homeostasis) sağlanmasıdır.

Geri