• facebook
  • twitter
Mauris quis eros arcu

Hacamat nedir, Nasıl yapılır, Faydaları nelerdir.

Hacamat 70 hastalığa şifadır. Bunlardan bazıları; Kanser, cüzzam, alaca hastalığı,kısırlık ve daha bir çok hastalık. Kanser olup ameliyat olması gereken bir kişide, hacamattan sonra kanser kütlesinin yok olduğu görülmüştür. Hacamatta kanser'den kısırlığa kadar birçok hastalığa şifa vardır.

Cras porta porta turpis

Sülük Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir

Sülük Tedavisi, damar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, eklem romatizmalarında, epilepsi çeşitlerinde, felç, kısmi felç, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, hemoroid'de, göz tansiyonu (glokom), yüksek tansiyon ve daha nice hastalıklarda kullanılır.

Nullam ac mi id massa consectetur

Akupunktur Tevasi, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Acus (iğne), punktura (batırmak) anlamına gelmektedir. Akupunktur vücudun belli noktalarını özel ince iğneler kullanarak uyarmak suretiyle gerçekleştirilen en eski ve doğal tıp sistemidir. Kullanılan iğneler çok incedir ve uçları diğer iğnelerinki kadar keskin değildir, acı vermezler.

Maecenas venenatis viverra nisi

Homeopati Tedavisi, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Homeopati eski yunancadan gelir ve homeos (benzer) ile pathos (acı çekmek) anlamına gelir. Yaklaşık 200 yıldan beri Avrupa, Amerika ve Hindistan'da yaygın olarak uygulanan bu Doğal Tıp (Alternatif Tıp) insanı bir bütün olarak ele alır ve asil olarak semptomlardan ziyade insanı tedavi etmeyi amaçlar.

Cras porta porta turpis

Refleksoloji Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Kökeni eski Mısır'a kadar uzanan Refleksoloji masaj tekniği bugün destekleyici yada tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında yer almaktadır. Refleksoloji ayaklarda bulunan özel refleks noktalarının, vücudun diğer organlar ve salgı bezleri ile bağlantılı olması temeline dayanan bir bilimdir.

Hacamat Nasıl Yapılır.

Kupa terapisi - (Cupping Therapy) Nasıl Yapılır.

Reason2

Modern ve hijyenik Hacamat kupaları 3-5  dakika hacamat uygulanacak bölgeye vakumlanır. Bu vakumlama ile vakumlanan bölgedeki pis kanı toplar.  Hacamat kupalarının  yeteri kadar beklemesi sonucunda orası iyice uyuşur sonra kupalar çıkarılır ince ince jiletle kesikler atılır, (1mm 2 mm arası derinlikte)  sonra kupalar tekrar çizik atılan yerlere takılır böylece vücuda zarar veren fazla ve pis kanlar o kupa  içinde toplanır.

Kulanılan her türlü malzeme, kupa, bardak jilet veya neşter tek kullanımlık olmalıdır. (Bu konuda Dr. Mehmet KOCABAŞ dan eğitim alanlara bunu tavsiye ediyoruz. Bardakları sterilize etmek yeterli olmayabilir, Herkese ayrı malzeme kullanılmalıdır.)

  Atılan bu çizikler o kadar ince atılır ki yaralar  1 günde iyileşir, atardamar veya kılcal damarlara asla zarar vermez. %95 oranda jilet  izi kalmaz, 2-3 hafta içinde tamamen izler kaybolur.

Hacamat yapılacak kişinin pozisyonu resimde görüldüğü üzere kişi kan dolaşımı en rahat olacak şekilde rahat oturmalıdır.  Bu resimde pek gözükmüyor ama eğer ayaklar yere değmiyorsa baldırlar yatak üzerinde kan dolaşımını hızını azaltır. Bu hasta için rahat bir pozisyon değildir. Asla ve asla yüzükoyun, yatarak hacamat yaptırlmaz.

Hacamat esnasında  Ayetel Kursi Okuması iyi olur. Yapan ve Haccam her ikiside abdestli olması çok faydalıdır. Haccamat esnasında asla konuşulmaz, sohbet edilmez. TV vs izlenmez. Hacamat yapılacak ortamın sessiz ve sakin bir ortam olmasına dikkat edilmelidir.

Bayanlara Hacamat Rasulallah Efendimiz Muhammed Mustafa SAV efendimizin eşlerinden Ümmi Seleme annemiz Rasulallah Efendimizden (SAV)  izin alıp Ebu Taybe adlı Haccama Hacamat yaptırdığını okuduk. Burdan Bayanların Erkeğe hacamat yaptırmalarında sakınca olmadığını düşünüyoruz ama ne fetva yetkimiz var nede kimseye bu şekilde yapın veya yapmayın diyebiliriz. Tercih size kalmış.

Ayrıca erkek haccamlar genel itibari ile bayan haccamlara nazaran hacamat esnasında kontrol, seyir  ve konsantre açısından daha özenli oldugunu tesbit ettik. Bu sadece genel içindir. Herkes için geçerli değildir.

Geri...