• facebook
  • twitter
Mauris quis eros arcu

Hacamat nedir, Nasıl yapılır, Faydaları nelerdir.

Hacamat 70 hastalığa şifadır. Bunlardan bazıları; Kanser, cüzzam, alaca hastalığı,kısırlık ve daha bir çok hastalık. Kanser olup ameliyat olması gereken bir kişide, hacamattan sonra kanser kütlesinin yok olduğu görülmüştür. Hacamatta kanser'den kısırlığa kadar birçok hastalığa şifa vardır.

Cras porta porta turpis

Sülük Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir

Sülük Tedavisi, damar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, eklem romatizmalarında, epilepsi çeşitlerinde, felç, kısmi felç, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, hemoroid'de, göz tansiyonu (glokom), yüksek tansiyon ve daha nice hastalıklarda kullanılır.

Nullam ac mi id massa consectetur

Akupunktur Tevasi, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Acus (iğne), punktura (batırmak) anlamına gelmektedir. Akupunktur vücudun belli noktalarını özel ince iğneler kullanarak uyarmak suretiyle gerçekleştirilen en eski ve doğal tıp sistemidir. Kullanılan iğneler çok incedir ve uçları diğer iğnelerinki kadar keskin değildir, acı vermezler.

Maecenas venenatis viverra nisi

Homeopati Tedavisi, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Homeopati eski yunancadan gelir ve homeos (benzer) ile pathos (acı çekmek) anlamına gelir. Yaklaşık 200 yıldan beri Avrupa, Amerika ve Hindistan'da yaygın olarak uygulanan bu Doğal Tıp (Alternatif Tıp) insanı bir bütün olarak ele alır ve asil olarak semptomlardan ziyade insanı tedavi etmeyi amaçlar.

Cras porta porta turpis

Refleksoloji Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Kökeni eski Mısır'a kadar uzanan Refleksoloji masaj tekniği bugün destekleyici yada tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında yer almaktadır. Refleksoloji ayaklarda bulunan özel refleks noktalarının, vücudun diğer organlar ve salgı bezleri ile bağlantılı olması temeline dayanan bir bilimdir.

Hacamat Nedir.

Kupa terapisi - Cupping Therapy.

Reason1

Hacamat (Kupa terapisi - Cupping Therapy) deri altındaki birikmiş, damarda dolaşmayan, atıl kalmış, vücuda zararlı ve biriktiği noktada ilgili organa zarar veren Pis Kanın vakum yolu ile vücuttan dışarı atılması işlemidir.

Hacamat 70 derde devadır. Bu hakikaten böyledir. Laf olsun diye söylenmemiştir.

Vücudda takriben 40 adet hacamat noktası olup her nokta veya noktalar grubu ilgili akupunktur enerji nakil meridyenini harekete geçirerek bilhassa modern tıbda çaresi olmayan Tansiyon, migren, başağrısı, belfıtığı, romatizmal rahatsızlıklar, eklem ağrıları ve pisikoljik hastalıkların tedavisinde çok tesirlidir.

Hacamatın (Kupa terapisi - Cupping Therapy) çalışma şekli deri altında birikmiş pis kanın dışarı alınmasıyla kan pisliklerden ve mikroplardan arınır. Bu şekilde tedavi sağlanmış olur.

Hacamat çok ciddi bir tedavi şekli olup kesinlikle bu işin profosyenel 'Hacamat Kursu' ve eğitimini almış kişilere yaptırmakda fayda vardır. Eğer hacamat yapan kişi akupunktur eğitimlide olursa o zaman 'Hacamatla hastalık tedavisi' daha tesirli ve mümkün olur.

Hacamat Nerdeyse Hazreti Adem (AS) ile  başlamış olup bir çok peygamber zamanında değişik kavimlerde uygulanmıştır.

İslamda Hacamat; İslamda ise Hacamat; (Hijame) Rasulallah Efendimize (sav)  Mirac a çıktığında Hacamat yaptırmanın önemi vurgulanarak ‘Ümmetine tavsiye etmesi’ melekler tarafından  arzedildiği Hadis-i Şerif'lerle sabitdir.

Abdullah b.Abbas(r.a) Şöyle demiştir:Peygamber Efendimiz(s.a.v) Miraç gecesinde meleklerden hangi topluluğa uğradımsa bana ‘ümmetine kan aldırmayı emret’ diye tavsiye ettiler.

Bir hadis-i Şerifde Peygamber Efendimiz(s.a.v) buyuruyorki;  ‘Sizin tedavi olmak için başvuracağınız en iyi çare Hacamattır’(Hadis-i Şerif) (Nesei)

Unutkanlık, migren, Tansiyon, kolestrol, Pisikolojik rahatsızlıklar (Nefis hastalıkları), Deprasyon, Belfıtığı, romatizma, İltihaplı eklem romatizması, göz tansiyonu, erken yaşlanma cild kırışıklığı,  gibi bir çok rahatsızlık tedavisi Hacamatla mümkündür.

Geri...

Hacamat Hakkında makaleler.

Reason1

5 Bin Yıllık Tedavi ve Unutulan Sünnet Hacamat...

YİTİK ŞİFA HACAMAT

Bu makalemin adını ‘‘Yitik şifa’’ koymak istedim özellikle. Onlarca yıl olmuş bizlere unutturalı. Yüzyıllardır biricik tedavi yöntemi olarak kabul ettiğimiz hacamat artık yitip gitmiş aramızdan. İnsanlar  hacamatı duyduklarında haklı olarak ‘‘ O da ne? ‘‘ diye soruyorlar.

Hacamat Videoları

Kanal 7 de Medinede bulunan Hacamat merkezimiz de bilgilendirici bir röpörtaj yapılmıştır.

Ayrıca Ülke Tv programında da Hacamat hakkında bilgi verici çok güzel bir röpörtajımız bulunmaktadır...

Devamı