• facebook
  • twitter
Mauris quis eros arcu

Hacamat nedir, Nasıl yapılır, Faydaları nelerdir.

Hacamat 70 hastalığa şifadır. Bunlardan bazıları; Kanser, cüzzam, alaca hastalığı,kısırlık ve daha bir çok hastalık. Kanser olup ameliyat olması gereken bir kişide, hacamattan sonra kanser kütlesinin yok olduğu görülmüştür. Hacamatta kanser'den kısırlığa kadar birçok hastalığa şifa vardır.

Cras porta porta turpis

Sülük Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir

Sülük Tedavisi, damar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, eklem romatizmalarında, epilepsi çeşitlerinde, felç, kısmi felç, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, hemoroid'de, göz tansiyonu (glokom), yüksek tansiyon ve daha nice hastalıklarda kullanılır.

Nullam ac mi id massa consectetur

Akupunktur Tevasi, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Acus (iğne), punktura (batırmak) anlamına gelmektedir. Akupunktur vücudun belli noktalarını özel ince iğneler kullanarak uyarmak suretiyle gerçekleştirilen en eski ve doğal tıp sistemidir. Kullanılan iğneler çok incedir ve uçları diğer iğnelerinki kadar keskin değildir, acı vermezler.

Maecenas venenatis viverra nisi

Homeopati Tedavisi, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Homeopati eski yunancadan gelir ve homeos (benzer) ile pathos (acı çekmek) anlamına gelir. Yaklaşık 200 yıldan beri Avrupa, Amerika ve Hindistan'da yaygın olarak uygulanan bu Doğal Tıp (Alternatif Tıp) insanı bir bütün olarak ele alır ve asil olarak semptomlardan ziyade insanı tedavi etmeyi amaçlar.

Cras porta porta turpis

Refleksoloji Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Kökeni eski Mısır'a kadar uzanan Refleksoloji masaj tekniği bugün destekleyici yada tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında yer almaktadır. Refleksoloji ayaklarda bulunan özel refleks noktalarının, vücudun diğer organlar ve salgı bezleri ile bağlantılı olması temeline dayanan bir bilimdir.

Hacamat Ne Zaman Yapılır.

Kupa terapisi - (Cupping Therapy) Ne Zaman Yapılır.

Reason1

Mevsim olarak sünnet olan ve tavsiye edilen ilkbahar ve sonbaharda yaptırılandır. Ayrıca sıcaklar bastırdığında yaz aylarında özellikle sıcak memleketlerde ikamet ednlere çok tavsiye edilir. Hem sıcak memlektde ikamte edip yüksek tansiyon rahatsızlığı bulunanlar sadece yaz ayında 2 kez yaptırsalr yeridir, az gelir.

Kış aylarındada yaptırlısada faydalıdır fakat faydası daha azdır.

Hicri ay olarak en faydalısı hicri 14-25 arasında yapılanıdır.

Fakat hacamat tedavisi tansiyon, migren, baş ağrısı, romatizma, eklem ağrısı, vs benzeri hastalık tedavisi için yapılıyorsa ayın 14-28 arası beklemek gerekmez.

Hastalık tedavisi için yapılacaksa ilk fırsatta beklemeden yaptırmak daha doğrudur.

Biz Gerektiğinde bu günlerdede yapıyoruz. Medine ve mekkede de uygulama da bu yöndedir.

Hacamat ın ne zaman yapılacağı konusunda çoğu birbirinden kopyalanmış yüzlerce yazı mevcuddur. Dikkat edildiğinde bu yazılar kişileri belirli günlerde hacamat yaptırmaya yönlendirici şeklindedir. Bu çok hassas bir konu olup kimse bu konuyu suistimal etmesin. Ayrıca işi ticarete döküp pek faydası olmayan hicri ilk haftadada hacamat yapılır demesin.

Hacamat Hangi sıklıkta Yaptırılır? Yılda 2 defa ila 4 defa hacamat yaptırmak en uygun olan aralıktır!!! Eğer hastalık tedavisi için belli sinir gruplarını uyrama amaçlı seanslar yapılıyorsa sadece hastalık tedavisi süresince ayda 1 kez geçmemek koşulu ile olabilir. Bu şekilde ayda 1 aralıkla 5 seans yani 5 ay dan uzun olmamalı sonra yavaş yavaş hacamat aralığı 2 ayda 1 kez,  sonra 3 ayda 1 kez diye aralık açılarak devam edilir. Nihayi olarak ise 'hiç bir rahatsızlığı olmayanlara' yılda en az 2 kez hacamat yaptırmalarını tavsiye ederiz.

Nasılki araba belli km yapınca yağ değişimine ihtiyaç duyar, insanda belli aralıkda hacamat ile temzilenmeli arınmalıdır. Yılda en az 2 kez hacamat 700-800 yıl önce yapılan uygulamadır. Günümüzde egzost dumanı, hormonlu domotesler, GDO lu gıdalar vs mevcut. Bunların vücudumuzda yaptığı tahribat belkide yılda 3 kez hacamatla ancak temizlenir.

Zaten ilk kez hacamat yaptıranlar bilirler. İlk hacamatda genelde hemen herkesde çıkan kan; kan özelliğini yitirmiş koyu pekmez renginde oldukça siyah pelte ve sümüksü maddelerdir. Zamanla hacamat yaptırdıkça kan asıl olan 'AL-KIRMIZI' renge bürünür, yani temizlenir.

Bol şifalar, sıhhatle dolu hayırlı ömürler hepinize!

Geri...