• facebook
  • twitter
Mauris quis eros arcu

Hacamat nedir, Nasıl yapılır, Faydaları nelerdir.

Hacamat 70 hastalığa şifadır. Bunlardan bazıları; Kanser, cüzzam, alaca hastalığı,kısırlık ve daha bir çok hastalık. Kanser olup ameliyat olması gereken bir kişide, hacamattan sonra kanser kütlesinin yok olduğu görülmüştür. Hacamatta kanser'den kısırlığa kadar birçok hastalığa şifa vardır.

Cras porta porta turpis

Sülük Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir

Sülük Tedavisi, damar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, eklem romatizmalarında, epilepsi çeşitlerinde, felç, kısmi felç, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, hemoroid'de, göz tansiyonu (glokom), yüksek tansiyon ve daha nice hastalıklarda kullanılır.

Nullam ac mi id massa consectetur

Akupunktur Tevasi, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Acus (iğne), punktura (batırmak) anlamına gelmektedir. Akupunktur vücudun belli noktalarını özel ince iğneler kullanarak uyarmak suretiyle gerçekleştirilen en eski ve doğal tıp sistemidir. Kullanılan iğneler çok incedir ve uçları diğer iğnelerinki kadar keskin değildir, acı vermezler.

Maecenas venenatis viverra nisi

Homeopati Tedavisi, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Homeopati eski yunancadan gelir ve homeos (benzer) ile pathos (acı çekmek) anlamına gelir. Yaklaşık 200 yıldan beri Avrupa, Amerika ve Hindistan'da yaygın olarak uygulanan bu Doğal Tıp (Alternatif Tıp) insanı bir bütün olarak ele alır ve asil olarak semptomlardan ziyade insanı tedavi etmeyi amaçlar.

Cras porta porta turpis

Refleksoloji Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Kökeni eski Mısır'a kadar uzanan Refleksoloji masaj tekniği bugün destekleyici yada tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında yer almaktadır. Refleksoloji ayaklarda bulunan özel refleks noktalarının, vücudun diğer organlar ve salgı bezleri ile bağlantılı olması temeline dayanan bir bilimdir.

Otizm Refleksolojisi ve Tedavisi.

Otizm Refleksolojisi

kcbImage01

Otizm yasamin ilk 3 yilinda ortaya çikan bir sendromdur. Nedeni bilinmemektedir. Kisi gördükleri, duyduklarini, duyumsadiklarini dogru bir sekilde algilayamaz; bu nedenle sosyal iliskileri ve davranislarinda ciddi sorunlar vardir. Erkeklerde daha yaygin olarak görülür. Otizm ya kendi basina ya da zekâ geriligi, ögrenme güçlügü, epilepsi gibi diger gelisimsel bozukluklarla birlikte ortaya çikabilir. Otizm kelimesinin manasi "kendine dönük"tür.
BELIRTILERI
Çevresine karşı ilgisizdir. Olaylara ve insanlara tepkisizdir. Genelde tek basinadir. Iletisim güçlügü çeker. Konusma zorlugu vardir. Insanlarla temas etmekten rahatsiz olur. Tekrarlayici davranislar yapar. Anlamsiz kelimeleri tekrarlar. Ellerini kollarini çirpar, oldugu yerde sallanir, kendi etrafinda döner.

Yaygin gelisim bozuklugu adi altinda toplanan hiçbir süreç birbirinin ayni olarak seyretmez. Her biri kendi iç yapisi içinde farkli özellikler gösterirler. Ancak süreçte kendine özgü ortak özellikler bulunur.
Gelisimleri ne düzeyde veya nasil bir yapida olursa olsun onlarin hayati ve dünyayi algilayis biçimleri bizim algilama seklimizden oldukça farkli bir yapi göstermektedir.
TANI ÖLÇÜTLERI
DSM IV’ (Ruhsal Bozukluklarin Tanisal ve Sayimsal El Kitabinin (The Diagnostic and Statistical Manual for Mental Disorders) dördüncü baskisi Amerikan Psikiyatri Dernegi tarafindan çikartilmistir ve psikiyatrik bozukluklarin siniflandirilmasinda kullanilir. DSM IV yalnizca belirtileri tanimlar ve ruh sagligi profesyonelleri tarafindan taninin güvenilirligini ve standartligini artirmak üzere kullanilir.) e göre otizm tani ölçütleri sunlardir.
1-Asagidakilerden en az bir tanesinin varligi ile kendini gösteren toplumsal ( sosyal) etkilesimde niteliksel bozulma. 
a)Toplumsal etkilesimi saglamak için yapilan el, kol hareketleri, alinan vücut konumu, takinilan yüz ifadesi, göz göze gelme gibi bir çok sözel olmayan davranista belirgin bir bozulma, 
b)Yasitlariyla gelisim düzeyine uygun iliskiler gelistirememe, onlardan uzak durma, 
c)Ilgilerini ya da basarilarini kendiliginden paylasmama, 
d)Toplumsal veya duygusal karsilik vermeme, 
 
2-Asagidakilerden en az birinin varligi ile kendini gösteren iletisimde niteliksel bozulma, 
a)Konusulan dilin gelisiminde bozulma olmasi ya da hiç gelismemis olmamasi 
b)Konusmasi yeterli olan kisilerde, baskalari ile söyleyisi baslatma ya da sürdürmede belirgin bir bozuklugun olmasi, 
c)Basmakalip, yineleyici ( ekolali), ifadeler ya da özel bir dil kullanmasi, 
d)Gelisim düzeyine uygun çesitli imgesel ya da toplumsal taklitlere dayali oyunlari kendiliginden oynamama, 
3- Asagidakilerden en az birinin varligi ile kendini gösteren davranis, ilgi ve etkinliklerde sinirli ilgi örüntüsü çerçevesinde kapanip kalma.
a)Ilgilenme düzeyi üzerinde odaklanma açisindan olagan disi, basmakalip ve yineleyici davranislar çerçevesi içinde kalma, 
b)Özgül, islevsel olmayan, alisila geldigi üzere yapilan gündelik islere ya da törensel davranis biçimlerine hiç esneklik göstermeksizin siki sikiya baglanma, 
c)Yineleyici motor manyerizmler ( parmak siklatma, el çirpma, karmasik vücut hareketleri) 
d)Esyalarin parçalariyla sürekli ugrasma.

           TEDAVIDE REFLEKSOLOJININ YERI
Kisa bir süre önceye kadar bazi uzmanlar otizmin  tedavi edilemeyecegini israrla söyluyor ömür boyu sürecek bir durum oldugu içinde ailelere çocuklarini gerekli kurumlara yerlestirmeleri tavsiyelerinde bulunuyorlardi. Halen birçok uzmana göre otizim tedavi edilemez. Öyle birsey yoktur bir sefer otist demek ömür boyu otist demektir. Yeni yapilan arastirmanin aksine bu görüslerin  kesinlik kazanmadigi ortaya çikmistir.

Autism Research Institute ( otizim arastirma institusu ) otizmin tedavi edilebilir oldugunu  ve çocouklarin iyilesebilecegini  savunarak bir çok çevrenin saplantili yaklasimlarina ragmen, Otizim Arastirma Institüsü doktorlari ve saglik uzmanlari çalismalariyla degisik yöntemler uygulanarak çocuklarin durumlarinda ciddi oranda iyilesmelerin oldugunu ve hatta düzenli bir tedaviyle otismin tamamen yenilebilecegini yapmis olduklari çalismalarla kanitladilar

Otizim daha cok beyin ve bagirsak yollarina dokunan tibbi  bir durum oldugundan dolayi vucudu zararli maddelerden arindirma metodlari ve hücreleri yenilemeye yönelik çalisma olumlu gelismeler göstermektedir. Refleksoloji ile hiç te yabana atilmayacak oranda olumlu gelismeler görülmüstür.
 
Örnek verecek olursak Kanada’nin Quebec eyaletinde uygulanan bu yöntem  ABD deki gibi olumlu sonuçlar vermektedir. Dünyanin ve daha birçok ülkelerde Her biri 20 dakika süren 10 seanslik küçük bir tedavide dahi anne ve babalar çocuklarinda olumlu gelismeler görmüslerdir. Tam tedavi uygulamalarinda azami oranda faydalanabilmek için bir çocugun ortalama 70 ila 250 seans arasi tedavi gormesi gerekmektedir.
Otist çocuklarda ailelerin en çok sikayet ettikleri hiperaktiflik,  agrasiflik, mutsuzluk, kendine zarar verme gibi sikintilarin kisa surede olumlu sonuç vermesi yüz güldürücüdür. 
Refleksoloji seanslarinda çogu otist vakalarin ilac kullanmadan ayak altindaki ilgili sinir uçlari dikkatla çalisma sonucunda olumlu sonuçlar alinmistir. Tedavide hastanin ihtiyacina göre seratonin hormonu salgilatilir, konusma merkezi düzenlenir, korpuz kollozumdaki bag kuvvetlendirilir ve gaba düzenlenir. 
Tedavi türlerinin degisik olmasi ve uzmanlik gerektirmesi sebebyile her çocugun otistlik dereceside göz önünde tutularak uygulanmaktadir.  Refleksolojinin daha ileriki yillarda birçok hastaliklarin tedavisinde oldugu gibi yayginlik kazanacagi gerçegi ortaya çikmistir.

Geri